Hnojení máku

T1 – do fáze listové ružice

STIMULACE
Moření M-SUNAGREEN 30 l/t k urychlení vzcházení a rozvoji kořenové soustavy REXAN 0,1 l/ha nebo HERGIT 0,2 l/ha (BBCH 16-35) podle míry poškození herbicidní ochranou, zejména v porostech nemořených stimulátorem.

VÝŽIVA
Při dostatečné listové ploše (8. list) aplikovat zinek (synergický efekt s Hergitem i Rexanem) v hnojivu LISTER Zn a bór (FOLIT Bór, POLYFOL Bormon). U poškozený porostů vhodné kombinovat s přídavkem močoviny (3-5 % roztok).

T2 – prodlužovací růst až počátek květu

STIMULACE
HERGIT 0,2 l/ha od BBCH 45 do 61 ke stimulaci květu, zvýšení fertility pylových zrn, počtu semen v makovici a obecně zvýšení výnosu.

VÝŽIVA
Na počátku prodlužovacího růstu, zaměřená na komplexní řešení mikroprvků v intenzivních technologiích (LISTER Komplex Olejniny v dávce 0,6 až 1 l/ha) nebo výživa zaměřená na přesně cílené dodávky jednotlivých mikroprvků a k odstranění zjištěných deficitů zejména bóru, zinku, manganu a mědi (FOLIT Bór, LISTER Mn, Zn, Cu). LISTER Zn aplikovat ve stejném termínu jako Hergit pro synergii obou přípravku. Korekce výživného stavu makroprvků, především síry (FOLIT S v dávce 1-2 l/ha, hořká sůl, močovina).