Seznamte se s novým systémem listové výživy a stimulace od společnosti Chemap Agro.

Není vaše sklizeň to, co bývala? Rostliny zažívají nejrůznější stresové podmínky, a proto je dobré podpořit je vhodnou výživou a stimulačními látkami. Přípravky pro listovou výživu a stimulaci růstu by měly tvořit ucelený systém, se kterým může pěstitel pracovat po celou dobu sezóny. Cíl je jasný: dosáhnout co nejlepší sklizně.

Jednou z významných společností v oblasti listové výživy je Chemap Agro s.r.o. Její přípravky jsou již ozkoušené a přinášejí vynikající výsledky sklizně. Nejznámějšími produkty jsou pravděpodobně Rexan a Hergit, které jsou často využívány pro stimulaci řepky, tedy dvouděložných rostlin. Nyní se ale česká firma Chemap Agro zaměřila také na stimulaci vývoje obilnin.

Zhoršené podmínky pro pěstování obilnin? Chelátová hnojiva si poradí

Stimulátory růstu rostlin jsou sice účinné, ale ve spojení s prémiovou listovou výživou jsou výsledky daleko lepší. Právě díky listové výživě si rostlina dokáže poradit i s výrazně zhoršenými podmínkami růstu. A přesně to v této době potřebujeme.

Proto Chemap Agro uvedla na trh mikroprvková chelátová hnojiva Lister. Díky nim rostlina dokáže přijmout daleko více živin i při zhoršených podmínkách. Navíc se dávkují v poměrně malém množství a jejich použití je velmi bezpečné. Lze je míchat i s dalšími listovými výživami. Pěstitel si hnojiva míchá podle aktuálních vývojových fází plodiny nebo podle pH půdy.

Účinná regenerace rostlin

Rostliny (především ozimy) zažívají nejrůznější stresová období. Nezískávají tak tolik živin, kolik by měly a strádají. Proto je velmi nutné podpořit jejich růst a poskytnout jim alespoň základní přístup k živinám. Na scénu proto přicházejí stimulační hnojiva pro jarní regeneraci ozimů nebo pro regeneraci po klimatických stresech. Tato hnojiva většinou představují kombinaci dvou až tří deficitních prvků a stimulačních látek.

V roce 2015 byla vyvinuta nová skupina hnojiv – směsi makro a mikro prvků, které vynikají zvýšeným obsahem těch nejdůležitějších mikroprvků. Společnost Chemap Agro je vyvinula na základě stovek přesných pokusů, jejž provádí na území ČR i v okolních státech.

Ing. Vít Socha
technolog

+420 739 429 746
vit.socha@biosfor.cz